Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze eura - Pixabay
Foto: ilustračné, Pixabay
8. mája 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Pri ústupe od využívania uhlia EK podporila aj región Horná Nitra

O podporu požiadala aj Slovenská republika, a to pri príprave spravodlivej transformácie regiónu Horná Nitra. Cieľom je pomoc pri príprave dlhodobých hospodárskych stratégií na odklon regiónov od uhlia a postupný prechod na klimaticky neutrálne hospodárstvo. EK o tom informovala v správe, ktorú vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

Plány budú musieť vypracovať všetky členské štáty Európskej únie, aby mohli čerpať prostriedky z mechanizmu spravodlivej transformácie.

Ten je súčasťou investičného plánu európskej zelenej dohody a zmobilizuje najmenej 100 mld. eur s cieľom poskytnúť dodatočnú a cielenú podporu regiónom, ktoré najviac zasiahne prechod na klimaticky neutrálne hospodárstvo a ktoré majú menšiu kapacitu sa s touto výzvou vysporiadať.

Schválenie žiadostí nadväzuje na osobitnú výzvu, ktorú EK vyhlásila koncom februára 2020 v rámci programu na podporu štrukturálnych reforiem.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.