Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredoslovenská distribučná stavia pri Dolnom Kubíne nové vedenie
archív energia.sk
30. novembra 2020 Efektívnosť v energetike od SITASITA

Pri Skalici investovala Západoslovenská distribučná viac ako 110-tisíc eur do modernizácie elektrického vedenia

Pri Skalici v lokalite Mlynky vybudovala novú kioskovú trafostanicu a zakabelizovala viac ako 700 metrov vzdušného vedenia.

Zvýšený zákaznícky komfort pocíti v horizonte nasledujúcich piatich rokov vyše 190-tisíc zákazníkov, predovšetkým v okresoch Malacky, Senica, Skalica, Myjava, Nové Mesto nad Váhom a Trenčín, ako aj ďalší zákazníci regiónu južnej a východnej časti Českej republiky,“ informovala ZSD.

Komplikácie v údržbe a oprave

Doteraz bola táto oblasť zásobovaná elektrickou energiu z trafostanice umiestnenej v Českej republike.

To výrazne komplikovalo údržbu a opravy, pretože práce museli byť objednávané od českých partnerov. Kabelizáciou časti vedenia a jeho umiestnením do zeme spolu s prípravou pre digitalizáciu, sa zabezpečí nižšia poruchovosť, nakoľko takéto vedenie nie je citlivé na poveternostné vplyvy, ktoré sú hlavným zdrojom porúch,“ dodali energetici.

Medzinárodný projekt

Západoslovenskí energetici realizovali túto stavbu v rámci medzinárodného projektu inteligentnej sústavy ACON Smart Grids.

Ide o prvý projekt distribučných spoločností (ZSD a E.ON Distribuce) v regióne strednej a východnej Európy, ktorý uspel medzi projektami spoločného záujmu EÚ. Celková hodnota podporeného projektu ACON sa pohybuje vo výške 182 miliónov eur, pričom spolufinancovanie z európskych zdrojov dosahuje 91,2 milióna eur.

Ide o historicky prvý slovensko-český projekt, zameraný na masívne nasadzovanie najmodernejších smart technológií, ktorý umožní nástup “novej energetiky“ založenej na lokálnych obnoviteľných zdrojoch,“ spresnili energetici.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.