Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Pri Rožňave chcú stavať bioplynovú stanicu

V rožňavskom okrese by mohla vyrásť nová bioplynová stanica. V katastrálnom území obce Brzotín ju plánuje postaviť súkromný investor. Do výstavby energetického zdroja chce podnik investovať štyri milióny eur. „V okolí plánovanej bioplynovej stanice sa nachádza dostatok vhodných poľnohospodárskych pozemkov, ktoré budú využívané pre pestovanie vstupných surovín,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Bioplynová stanica by mala mať inštalovaný výkon necelý jeden megawatt. Elektrinu a teplo bude stanica vyrábať vďaka bioplynu vyrábanému premenou biomasy rastlinného pôvodu. Vyrobenú elektrickú energiu chce investor dodávať do verejnej energetickej siete. Vyrobené teplo bude využívať na ohrev fermentačných nádrží a sušiarne reziva. S výstavbou bioplynovej stanice chce investor začať v marci budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované na jún 2015. „Začiatok a ukončenie výstavby je závislé na finančnom krytí,“ dodala spoločnosť v posudzovanom zámere.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.