Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie násilia na ženách rímska Radnica rozosvietená na červeno

Fasáda, vrátane veže bude svietiť na červeno – farbou , ktorá symbolizuje iniciatívu a dva obrazy zložené z ruky a slova “ STOP násiliu páchaného na ženách “ budú premietané na  budovu, aby pritiahli ešte väčšiu pozornosť  k tejto dôležitej otázke.

Projekt realizuje Enel Sole , spoločnosť Enel Group pre verejné osvetlenie a umelecké osvetlenie, pomocou 20 projektorov poháňaný 30kW generátorom.

Enel podporuje tento Medzinárodný deň ženách v iných krajinách , v ktorých skupina pôsobí, vrátane Slovenska.

V roku 2006 nadácia Enel Cuore podporila ako svoj prvý projekt na Slovensku sumou 190.663 eur kompletnú rekonštrukciu krízového centra Brána do života v bratislavskej Petržalke, ktoré je už od roku 2001 útočiskom pre obete domáceho násilia – deti a ženy. Zariadenie núdzového bývania  má kapacitu 19 miest, útulok 5 miest, zariadenie dočasnej starostlivosti o deti podľa 6 miest, krízové stredisko pre mladých dospelých v kríze podľa 21 miest a detský domov 6 miest. Centrum zároveň poskytuje ambulantným klientom  psychologickú podporu, sociálne poradenstvo, právne poradenstvo a asistenciu.

Okrem toho, Slovenské elektrárne v rámci programu Energia pre život od roku 2009 finančne podporujú krízové centrum núdzového bývania v Beckove DOTYK, ktorého hlavnou činnosťou je poskytovanie komplexnej pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi a obetiam domáceho násilia.

Práve vďaka poskytnutej finančnej podpore Slovenskými elektrárňami v roku 2009, ktorý bol pre organizáciu jedným z najťažších, mohol byť úspešne zavŕšený proces rekonštrukcie objektu, ktorý sa začal ešte v roku 2003. Slovenské elektrárne tak výrazne prispeli k zvýšeniu počtu ubytovacích kapacít  o 18 miest. Za túto podporu bola v roku 2010 Slovenským elektrárňam udelená Slovenskou humanitnou radou cena Dar roka.

V Španielsku a v Latinskej Amerike dcérskej spoločnosti Endesa spustila plán pre sociálnu zodpovednosť podnikov ľudských zdrojov, ktorá podporuje rodovú diverzitu. V rámci rovnakého rámca , Endesa spolupracuje s španielskym ministerstvom zdravotníctva, sociálnych služieb a rodovej rovnosti a pripojila sa k ministerskej iniciatíve  „Firmy pre spoločnosť  bez násilia na ženách“, s cieľom zvýšiť povedomie a podporovať preventívne opatrenia proti tomuto vážnemu spoločenskému problému. Tiež v Rusku podporuje Enel  od roku 2011 špeciálnu prevádzku bezplatnú linku.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.