Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterná energia elektráren výstavba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay
2. marca 2023 Obnoviteľné zdroje OZEVeterná energia od Energia.skSITA

Pri Piešťanoch by mal vyrásť veterný park za viac ako 63 mil. eur

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) plánuje v rámci stratégie diverzifikácie zdrojov energií vybudovať pri Piešťanoch veterný park za viac ako 63 mil. eur.

Ako ďalej vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, v katastri obce Drahovce by malo vyrásť sedem veterných turbín s celkovým inštalovaným výkonom do 50,4 MW a pripojením do elektrizačnej sústavy SR. Každá z turbín by mal mat inštalovaný výkon maximálne 7,2 MW. Začiatok výstavby predpokladá SPP v roku 2025, začiatok prevádzky nasledujúci rok.

Hlavným pozitívom zámeru je splnenie záväzku Slovenskej republiky na splnenie cieľa do roku 2050 dosiahnuť uhlíkovú neutralitu a podporiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie,“ konštatuje v zámere spoločnosť.

Tento ciel si zase vyžaduje dosiahnuť do roku 2030 zníženie emisií skleníkových plynov o 55 %, čo nie je možné bez výrazne vyššieho podielu obnoviteľných zdrojov energie.

Ako ďalej zdôrazňuje SPP, výroba elektrickej energie z veterných turbín patrí všeobecne k najčistejším. Presný typ veterných turbín, ako aj špecifikácia stavebných objektov a prevádzkových súborov bude podľa firmy detailne spracovaná vo vyššom stupni projektovej prípravy.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.