Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. februára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Pri Pezinku pribudne splyňovacia elektráreň

„Predmetom posudzovania je zber, triedenie a zhodnocovanie odpadu, splyňovacia elektráreň, výroba bionafty a súvisiace činnosti. Posudzovaná činnosť je novou činnosťou v lokalite, ktorá je evidovaná ako poľnohospodárska pôda,“ konštatuje sa ďalej v zámere.

V rámci navrhovanej činnosti sa uvažuje s kapacitou zberu približne 17.300 ton/rok, z čoho bude približne 20 % tvoriť vytriedený odpad, ktorý nie je možné použiť na termické zhodnotenie.

Začiatok výstavby investície sa predpokladá v októbri tohto roka, začiatok prevádzky v máji 2015.

© TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.