Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Pri Košiciach plánujú vybudovať bioplynovú stanicu za 3,2 mil. eur

Účelom navrhovanej činnosti je výstavba a prevádzkovanie bioplynovej stanice, ktorá bude slúžiť na energetické zhodnocovanie biomasy z rastlinnej a živočíšnej výroby. V BPS bude anaeróbnou digesciou – premenou biomasy bez prístupu vzduchu pomocou metanogénnych baktérií vo fermentačných nádržiach vznikať bioplyn a digestát, ktorý sa využíva ako hnojivo.

Bioplyn sa bude spaľovať v kogeneračnej jednotke. Výstupom z kogeneračnej jednotky je elektrická energia dodávaná do verejnej energetickej siete a teplo, ktorého časť bude využívaná na ohrev fermentačných nádrží a zvyšok na vykurovanie skleníkov, ktorých výstavba sa plánuje v bezprostrednom susedstve BPS. Elektrický výkon kogeneračnej jednotky bude 999 kW a tepelný výkon 1050 kW.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.