Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Problémy s platením účtov za energie zdrazovanie ceny energie
Foto: ilustračné, GettyImages
1. februára 2024 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Pri kompenzáciách vysokých cien energií chýbala adresnosť

Absencia adresnosti pri kompenzáciách vysokých cien energií. Takto odpovedala ministerka hospodárstva Denisa Saková na otázku, čo sa jej nepodarilo presadiť počas prvých 100 dní pôsobenia vlády Roberta Fica.

Ja si myslím, že sa nám darí, od prvého dňa pracujeme najusilovnejšie ako sa dá,“ pokračovala ďalej v hodnotení pred štvrtkovým rokovaním kabinetu.

Ako ďalej zdôraznila, najdôležitejšími úlohami uplynulého obdobia bola stabilizácia cien energií a kompenzácie voči domácnostiam a zraniteľným subjektov a dojednanie výnimky z ruskej ropy. Ako priblížila, pôvodne chceli kompenzácie riešiť adresne.

Ale ostávali nám na to dva mesiace, adresnosť sa nedala spraviť tak, ako sme si to predstavovali, a preto sme pristúpili k plošným kompenzáciám. Ak budú pre rok 2025 potrebné kompenzácie, určite ich chceme robiť oveľa spravodlivejšie,“ skonštatovala.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.