Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Pri Dunajskej Strede vyrastie bioplynová stanica za 3 milióny eur

Výroba bioplynu bude prebiehať technológiou mokrej fermentácie poľnohospodárskych substrátov v dvoch fermentoroch a jednom dofermentore. Pri výrobe bioplynu sa bude využívať len rastlinná biomasa – kukuričná siláž. Ročná spotreba kukuričnej siláže sa odhaduje na 12.000 ton.

Navrhovaná stavba sa bude nachádzať v nezastavanej časti extravilánu obce Mliečany. V súčasnosti sa územie využíva ako priemyselný areál.

Elektrické generátory bioplynovej stanice budú vyrábať celkom 990 kW (2x 495 kW) elektrickej energie. Súčasne sa bude produkovať približne 1116 kW (2×558 kW) tepelnej energie získavanej z chladenia motorov a z tepla výfukových spalín. Prevádzka BPS sa predpokladá v rozsahu 8550 hodín ročne.

S výstavbou bioplynovej stanice by sa malo začať v 4. štvrťroku tohto roku a skončiť v 3. štvrťroku 2011.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.