Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PREZIDENT: Slovensko bolo krajinou, kde sa ťažil dostatok surovín pre Európu

Baníctvo podľa prezidenta SR v súčasnosti „nie je na tých priečkach“, ako bolo v minulosti, ale aj v súčasnosti patrí profesia baníka medzi najťažšie. „Naša spoločnosť, najmä zo sociálnych dôvodov, bude musieť bane nielen zachovať, ale bude ich aj otvárať,“ konštatoval.

Predseda ZBSaCS Jaroslav Malchárek sa poďakoval prezidentovi SR za pozornosť, ktorú venoval a venuje slovenskému baníctvu. „K našej autorite a dôveryhodnosti prispieva aj to, že aj naši zahraniční partneri poznajú váš konkrétny osobný vzťah k baníctvu a k aktivitám, ktoré prejavujú jeho profesijné organizácie,“ spresnil.

Slávna banícka tradícia Slovenska a trvalý nedostatok základných surovín by mali byť podľa Malchárka impulzom pre vládu k tomu, aby sa urýchlene začali práce na strategickej surovinovej politike SR. „Baníci sú pripravení na takejto koncepcii slovenského baníctva spolupracovať,“ dodal.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.