Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PREZIDENT: Podpora výroby energie zo solárnych panelov klesne

„Účelom návrhu zákona je najmä zníženie podpory výroby elektriny zo solárnych zdrojov, nakoľko sa podpora bude poskytovať len na zariadenia s inštalovaným výkonom do 100 kW,“ vysvetlil predkladateľ, koaličný poslanec NR SR Ľudovít Jurčík (SaS).

Novela zároveň spresňuje podmienky rekonštrukcie a modernizácie existujúcich výrobných zariadení. Stanovujú sa tak náklady výrobcu elektriny použité na rekonštrukciu a modernizáciu zariadenia na viac ako 50 % celkových investičných nákladov.

„Návrh zákona mení aj poskytovanie investičnej pomoci vo vzťahu k podpore podľa zákona tak, že ak už bola poskytnutá akákoľvek investičná pomoc zo štátneho rozpočtu pri výstavbe zariadenia na výrobu elektriny, nebude možné ďalšiu podporu poskytnúť,“ konštatoval autor novely. S poslaneckým návrhom súhlasil aj rezort hospodárstva, novú právnu normu naopak kritizovala Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu (SAPI).

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.