Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2014 Ostatné od Energia.skTASR

Prezident podpísal zákon o energetickej efektívnosti

Zároveň sa zákonom upravuje monitorovanie a podpora energetickej efektívnosti a určujú sa povinnosti pre fyzické a právnické osoby i orgány štátnej správy pri používaní energie. Cieľom zákona je aj zvýšiť účinnosť využitia energie v celom energetickom reťazci, najmä v oblastiach konečnej spotreby s vysokým predpokladom úspor energie ako napríklad budovy alebo priemysel.

Zákon vytvára aj základný systém na podporu rozvoja trhu s energetickými službami v podmienkach SR. V rámci podpory zvyšovania odbornosti v energetike sa navrhujú kvalifikačné schémy pre poskytovateľov energetickej služby s garantovanou úsporou energie a vylepšený systém kvalifikácie energetického audítora.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.