Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

Previerka pripravenosti spolupoisťovateľov SJPP v prípade jadrovej havárie

Na základe Dohody o cezhraničnej spolupráci pri likvidácii jadrových škodových udalostí s Českým jadrovým poisťovacím poolom (ČJPP) Kancelária SJPP zabezpečila informovanie obyvateľstva Slovenska o možnosti nahlásiť vzniknuté škody vypracovaním fiktívnej mediálnej správy a informovaním tlačových hovorcov jednotlivých členských poisťovní. Následne zaisťovala asistenciu občanom, ktorí nemohli priamo kontaktovať Kanceláriu ČJPP.

Súčasťou previerky bolo vypracovanie predbežnej cenovej kalkulácie nákladov, ktoré by si SJPP uplatňoval voči ČJPP za činnosti uvedené v Dohode.

Októbrové cvičenie potvrdilo, že SJPP i jadrové pooly pôsobiace v okolitých krajinách sú dostatočne pripravené na podobné udalosti. Časový limit, ktorý je interne stanovený na 24 hodín, v plnom rozsahu ani nevyužili a všetky požadované aktivity stihli vykonať v oveľa kratšom čase.

Cvičenia podobného rozsahu sa konajú pravidelne, minimálne jedenkrát ročne.

Slovenský jadrový poisťovací pool má v súčasnosti deväť členov.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.