Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Prešovskú firmu SEAK, s.r.o., ocenili na Urbis Smart City zlatou medailou

Predseda komisie Martin Slanina informoval, že na tomto riešení komisia ocenila jednoduché nasadenie nabíjacích staníc do existujúcej siete verejného osvetlenia bez nutnosti inštalácie dodatočných komunikačných alebo silových prvkov s automatickou reguláciou odberu elektrickej energie.

„Inteligentné osvetlenie je jedna z mála smart city technológií, ktoré majú vysokú návratnosť vďaka úspore elektriny. Preto by to mal byť jeden z prvých systémov, ktoré sa v meste implementujú,“ dodal. Riešenie umožňuje robustnú komunikáciu po existujúcom elektrickom vedení, nezvyšuje úroveň elektromagnetického smogu a navyše ho rozširuje o dostupné nabíjačky elektrických áut.

„Napriek tomu stále vidíme, že mestá tendrujú čo najlacnejšie LED svetlá, ktoré síce majú úsporu 40 % oproti starým lampám, ale za malé navýšenie ceny by mohli mať smart funkcie a úspora by bola 70 % – 80 %. Veríme, že aj vďaka výstavám ako je Urbis sa zvýši povedomie o nových technológiách a čoraz viac miest v Čechách aj na Slovensku sa začne chovať naozaj smart,“ uviedol Heliodor Macko, CEO spoločnosti SEAK.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.