Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PREŠOV: Spravbytkomfort je na vykurovaciu sezónu pripravený,ceny zvyšovať nebude

Ako povedala riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti Natália Banduričová, najväčšou akciou bolo v tomto roku prepojenie už bývalej plynovej kotolne na Bratislavskej ulici na Sekčove so zmodernizovanou centrálnou kotolňou na tomto sídlisku. Zo starej kotolne je dnes už výmenníková stanica a zlepšila sa možnosť využitia biomasy. Podľa riaditeľky sa kotolňa bude využívať najmä v letných mesiacoch na ohrev vody. Rekonštrukciou znížili množstvo využívaného plynu a tiež počet emisií. Navyše, zo sídliska zmizli ďalšie komíny. Keďže na prepojenie dvoch kotolní bolo potrebné viesť nové potrubie, podpichovala sa aj štvorprúdová komunikácia na sídlisku. Investícia sa tak vyšplhala na 200.000 eur.

Spoločnosť už dokončila nielen túto veľkú investičnú akciu, ale aj menšie. Na sezónu, kedy bude byty zásobovať teplom, je pripravená. Riaditeľka však pripomenula, že je potrebné, aby si obyvatelia skontrolovali svoje rozvody, potrubia i samotné radiátory. V budúcom roku sa nechystajú zvyšovať ceny tepla.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.