Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PREMIÉR: ÚRSO zruší svoje energetické rozhodnutia pre rok 2017

Rozhodnutiami ÚRSO na rok 2017 podľa jeho slov prišlo k zvýšeniu fixných poplatkov pri distribúcii elektriny a plynu. „V prípade elektrickej energie to boli tzv. poplatky za ističe, pri plyne bol zmenený pomer medzi fixnými a pohyblivými platbami. Výsledkom bolo, že zálohové platby sa výrazne zvýšili, napriek tomu, že cena komodít (elektriny, plynu) klesá. Tento problém, pokiaľ ide o elektrickú energiu, sme zaznamenali len v pôsobnosti Stredoslovenskej energetiky (SSE), nezaznamenal sa v pôsobnosti Východoslovenskej (VSE) ani Západoslovenskej energetiky (ZSE),“ priblížil predseda vlády.

Vláda podľa premiéra nevidí žiadny dôvod na to, aby sa pri poklese cien plynu a elektriny neprimerane zvyšovali poplatky fixného charakteru. „Rovnako vyslovujeme zásadný politický nesúhlas pokiaľ ide o regulačný rámec na rok 2017 u fixných poplatkov v prípade odberu plynu pre domácnosti,“ povedal premiér.

Predseda ÚRSO podľa Fica na dnešnom rokovaní vlády oznámil, že je pripravený v rámci autoremedúry obidve rozhodnutia regulačného úradu stiahnuť, pokiaľ ide o fixné poplatky pri distribúcii elektriny v pôsobnosti SSE – Distribúcia, ako aj pri fixných poplatkoch týkajúcich sa odberu plynu. „To v praxi znamená, že rok 2017 bude fungovať na základe tých istých podmienok a tých istých kritérií, ako tomu bolo v roku 2016,“ dodal predseda vlády.

UPOZORNENIE:

TASR vydá k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.