Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

PREMIÉR: Po dostavbe Mochoviec bude chcieť štát opciu na kúpu 17 % akcií SE

Štát by si tým zvýšil súčasný menšinový 34-% podiel v SE na 51 %. Väčšinu akcií elektrární v súčasnosti vlastní talianska spoločnosť Enel, ktorá plánuje ich predaj v dvoch fázach.

„Ak dôjde k dohode medzi Enelom a niekým o predaji prvého balíka 33 %, budeme chcieť mať opciu na 17 % po dokončení tretieho a štvrtého bloku,“ avizoval Fico. Opäť zdôraznil, že pre štát je prioritou dostavba Mochoviec. Hneď ako budú dostavané, vláda bude uvažovať o kúpe 17 % akcií firmy, ak to bude pre štát výhodné. Čo ale spraví Enel so svojimi akciami je podľa Fica vecou firmy, je to ich interná záležitosť.

Enel rokuje v súčasnosti o predaji polovice svojho 66-% podielu v SE exkluzívne s českým Energetickým a průmyslovým holdingom (EPH). Podľa kuloárnych informácií už došlo k všeobecnej dohode o predaji, definitívne by sa mala transakcia dotiahnuť do mesiaca.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.