Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

PREMIÉR: Netreba brániť polícii, nech prešetruje privatizáciu SE

„Ktokoľvek sa pozrie na čísla pri privatizácii SE, musí vidieť, že je to podvod ako hrom. Netreba brániť orgánom činným v trestnom konaní, aby zistili, aká bola skutočná pravda, či tá cena bola podhodnotená, ako to bolo s prehodnotením majetku SE, ako to bolo so samotnou Vodnou elektrárňou Gabčíkovo, ktorá bola darovaná talianskej spoločnosti Enel, ako je to s peniazmi, ako je to s informáciami, kto sa na čom podieľal. To je vecou polície, nech to prešetrujú,“ konštatoval Fico po dnešnom rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti.

Nemá to podľa neho nič spoločné s Gabčíkovom, kde došlo k vypovedaniu zmluvy a pripravujú sa ďalšie právne kroky, aby štát v marci 2015 získal plnú kontrolu nad touto vodnou elektrárňou. SR považuje podľa Fica túto zmluvu za neplatnú. Vodohospodárska výstavba (VV) v súvislosti s Gabčíkovom podala trestné oznámenie. „Nečudujem sa, že VV využíva všetky legitímne legálne kroky. My sme napadli túto zmluvu už v roku 2007 na súde. Čakáme na rozhodnutia súdov,“ dodal premiér.

Talianskemu Enelu, ktorý uvažuje o predaji svojho 66-% podielu v SE odkázal, že prioritou je teraz dostavba Mochoviec. „Až po dostavbe tretieho a štvrtého bloku je slovenská vláda pripravená komunikovať s Enelom o tom, kde a ako chce predať svojich 66 % akcií. Dovtedy nebudeme kooperovať pri odpredaji Slovenských elektrární,“ dodal.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.