Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Predstavitelia TEKO podpísali dodatky, dostanú odstupné

Členovia predstavenstva a vrcholoví manažéri spoločnosti Tepláreň Košice (TEKO), a.s., Miroslav Nosál, generálny riaditeľ, Ján Huraj, riaditeľ finančného úseku a Peter Mihaľov, riaditeľ technického úseku s platnosťou od 1. decembra 2011 podpísali dodatky ku svojim pracovným zmluvám. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Anna Podlesná, dodatky okrem iného upravujú i odstupné, ktoré vychádza z trojnásobku priemerného mesačného platu. Toto odstupné sa neriadi podnikovou kolektívnou zmluvou spoločnosti a žiadnym iným spôsobom sa tento násobok nezvyšuje. Výpovedná lehota všetkých členov vrcholového manažmentu spoločnosti sa riadi platným Zákonníkom práce.

„Vzhľadom k tomu, že tento násobok priemerného mesačného zárobku je fixný a nevzťahuje sa na neho ani v súčasnosti platná podniková kolektívna zmluva, odstupné vrcholového manažmentu Tepláreň Košice, a.s. sa dostáva pod úroveň odstupného, na ktoré má nárok väčšina zamestnancov spoločnosti,“ povedal Miroslav Nosál, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tepláreň Košice.

Koncom marca a v apríli tohto roku Tepláreň Košice podala na súd viaceré žaloby týkajúce sa neplatnosti dohôd o skončení pracovného pomeru, na základe ktorých mali bývalí členovia vrcholového manažmentu nárok na neprimerane vysokú odmenu. K prebiehajúcim súdnym sporom sa spoločnosť v súčasnosti vyjadrovať nebude. „Kauza nemorálnych a neetických odstupných v košickej teplárni sa skončí až vo chvíli, keď všetci bývalí vrcholoví manažéri pristúpia na zníženie odstupného na primeranú výšku tak, ako to urobil súčasný manažment spoločnosti,“ povedal Nosál. Tepláreň Košice v najbližších dňoch písomne vyzve všetkých manažérov, ktorých sa neprimerane vysoké odstupné týka, aby podpísali podobné dodatky k pracovným zmluvám, prípadne dohody o vysporiadaní vzájomných záväzkov. Cieľom je znížiť už vyplatené odmeny, prípadne ich nárok na rovnakú úroveň.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.