Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júna 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Predsedom predstavenstva Eustream sa stane od 1. júla Andreas Rau

Eustream, rovnako ako materská spoločnosť SPP, uplatňuje na základe dohody medzi akcionármi SPP princíp pravidelného ročného striedania vo funkcii predsedu predstavenstva. Personálne zmeny boli schválené na riadnom valnom zhromaždení, ktoré sa uskutočnilo 11. mája 2011. Okrem zmeny v predstavenstve valné zhromaždenie odsúhlasilo aj zmenu na poste podpredsedu dozornej rady, kde Georg Friedrich Rosenstock nahrádza Thierryho Kalfona.

Rau aj Jourdain sa zhodli, že nadchádzajúce obdobie je pre Eustream kľúčové. V zmysle tretieho energetického balíčka sa musí úplne osamostatniť od materskej spoločnosti SPP.

„Proces unbundlingu beží na plné obrátky, čo znamená, že už o niekoľko mesiacov bude Eustream plne vybaveným a nezávislým prevádzkovateľom prepravnej siete s vlastnými podpornými funkciami, ako sú ľudské zdroje, IT a financie. Čakajú nás ďalšie veľké výzvy, predovšetkým práca na medzinárodných projektoch plynovodných prepojení v rámci koridoru Sever-Juh,“ povedal Rau.

Projekt prepojenia s Maďarskom pokračuje intenzívnymi rokovaniami s maďarskými partnermi o príprave výstavby a v rámci projektu poľsko-slovenského plynovodného prepojenia sa pripravuje štúdia uskutočniteľnosti. Oba projekty sú kľúčové pre prepojenie prepravných systémov krajín V4.

„Prepojenia existujúcich sietí a možnosť napojenia na vznikajúce prepravné systémy vníma Eustream ako prínos v medzinárodnom a bezpečnostnom kontexte. Diverzifikujeme trasy a posilňujeme bezpečnosť celého stredoeurópskeho regiónu, čo má podporu vlád zainteresovaných krajín aj Európskej únie, ktorá projekty podporuje aj finančne,“ dodal Jourdain.

Eustream, a.s., je prevádzkovateľom prepravnej siete a prepravcom zemného plynu s kapacitou prepravnej siete viac ako 90 miliárd m3 za rok a celkovou dĺžkou 2270 km. Eustream zabezpečuje komplexné služby v oblasti prepravy zemného plynu.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.