Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

Predsedníčka ÚJD SR na 54. generálnej konferencii MAAE

Bratislava 22. septembra (TASR) – Predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR (ÚJD SR) Marta Žiaková 21. septembra 2010 vystúpila na 54. generálnej konferencii Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) vo Viedni.

M. Žiaková zdôraznila dôležitý prínos jadrovej energie pre napĺňanie energetických potrieb Slovenska ako aj vo svete. Trend renesancie jadrovej energie potvrdil aj generálny riaditeľ MAAE Yukiya Amano, ktorý v úvode rozpravy vyjadril predpoklad, že do roku 2030 pribudne 10 až 25 krajín, ktoré uvedú do prevádzky svoju prvú jadrovú elektráreň.

Predsedníčka ÚJD poukázala na významný podiel, ktorý ma jadro v energetickom mixe SR a zdôraznila, že vláda venuje maximálnu pozornosť bezpečnosti jadrových zariadení.

Nosnou témou tohtoročnej konferencie je využitie jadrovej energie a najmodernejších rádioterapeutických zariadení v globálnom boji proti rakovine. M. Žiaková v tejto súvislosti informovala o výstavbe Protónového terapeutického centra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, ktoré po svojom spustení bude patriť medzi najúčinnejšie zariadenia pre terapiu onkologických ochorení na svete. Slovensko tento unikátny projekt na konferencii propaguje v samostatnom výstavnom stánku.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.