Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Pred bratislavským sídlom SPP protestovali asi dve desiatky ľudí

Pred bratislavským sídlom SPP dnes protestovali asi dve desiatky ľudí proti prevodu tranzitného plynovodu z SPP, a.s. do dcérskej spoločnosti eustream, o ktorom by malo dnes rozhodnúť valné zhromaždenie na mimoriadnom zasadnutí. Počet protestujúcich sa mení, samotný protest je naplánovaný organizátormi do dvanástej hodiny. Hlavným cieľom demonštrantov podľa hlavného organizátora Petra Marčeka je, aby zmluva nebola podpísaná a prevod sa neuskutočnil. „Darmo Miškov hovorí, že to nebolo ani pripravované na podpis, máme informácie, že to na podpis pripravované bolo,“ uviedol. Organizátori veria, že sa nazbiera aspoň stovka demonštrujúcich, ktorých na protest pozývali najmä prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Ďalšia organizátorka Stanislava Červeňová si však mysli, že by sa mali zúčastniť aspoň dva milióny ľudí, pretože ide podľa jej slov o nekalú činnosť, pri ktorej treba zasiahnuť. „Budeme čakať na výsledok, a potom podnikneme ďalšie opatrenia,“ uviedla Červeňová. Dodala, že nevylučujú ani podanie trestného oznámenia, keď sa zmluva podpíše.

Na dnes bolo zvolané mimoriadne valné zhromaždenie SPP. Ministerstvo hospodárstva SR reagovalo, že zahraniční akcionári SPP zvolali mimoriadne valné zhromaždenie aj napriek jeho nesúhlasu, o ktorom boli informovaní listom začiatkom februára. „Ministerstvo hospodárstva SR proti tomu písomne protestovalo, čo manažment podniku nevzal na vedomie,“ uviedla hovorkyňa rezortu Daniela Piršelová. Vzhľadom na nefunkčnosť Fondu národného majetku, ktorý vystavuje poverenie na účasť na valnom zhromaždení, sa však podľa nej štát ako akcionár nebude môcť na tomto valnom zhromaždení zúčastniť, čo bude automaticky viesť k jeho neuznášaniaschopnosti.

„Pred parlamentnými voľbami sa tak na tomto valnom zhromaždení neuskutočnia žiadne zásadné rozhodnutia,“ skonštatovala hovorkyňa. Aj v prípade, ak by valné zhromaždenie SPP bolo uznášaniaschopné, ministerstvo hospodárstva by podľa nej nesúhlasilo s prevodom aktív tranzitného plynovodu z SPP, a. s., do dcérskej spoločnosti eustream tak, ako to už urobilo dvakrát na sklonku minulého roka, a to pre neschválenie implementácie tretieho energetického balíčka Európskej únie Národnou radou SR.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.