Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Pred 15 rokmi porazil počítač Deep Blue od IBM svetového šachového veľmajstra

Prvú šachovú partiu rozohral Deep Blue už v roku 1996, ale prehral. O rok neskôr sa v máji 1997 odohrala odveta. Po niekoľkých hracích dňoch zápas vyvrcholil 11. mája víťazstvom superpočítača. Táto šachová partia pomohla v celosvetovom merítku zlepšiť chápanie  komplexnej problematiky vysoko výkonných výpočtových technológií verejnosťou, pre ktorú bola táto téma príliš zložitá.

Víťazstvo superpočítača Deep Blue znamená dôležitý posun v diskusii o vzťahu ľudí a strojov, no pre IBM to malo omnoho väčší význam. Víťazstvo potvrdilo, že kombinácia inteligentných algoritmov a dostatočnej výpočtovej sily vie firmách pomôcť pri riešení aj ich najkomplexnejších problémov.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.