Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Pre Slovenské elektrárne sú vznesené obvinenia voči piatim osobám

V druhom prípade sa podľa jej informácií vedie trestné stíhanie pre trestný zločin skresľovanie údajov obchodnej a hospodárskej evidencie. „Doposiaľ nebolo v danej veci vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe,“ doplnila.

Konkrétne mená manažérov hovorkyňa neuviedla, ani nespresnila, či sa sú medzi nimi slovenskí alebo talianski manažéri. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v súčasnosti nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ dodala Baloghová.

Šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Vazil Hudák dnes tesne po rokovaní vládneho kabinetu podľa svojich slov nedisponoval informáciou o situácii v SE. „Budem sa tým zaoberať, v tejto chvíli nemám o tom informácie,“ avizoval.

Polícia vlani v júli vykonala raziu v priestoroch Slovenských elektrární, ktorá súvisela s privatizáciou tohto podniku. Väčšinový 66-% podiel v SE získala v roku 2006 talianska spoločnosť Enel. Zvyšok vlastní Slovenská republika cez Fond národného majetku SR.

„Od 30. júna vykonáva polícia trestno-procesné vyšetrovanie vo veci podozrenia dvoch trestných činov, a to porušenie povinnosti pri správe cudzieho majetku a skresľovanie údajov v hospodárskej obchodnej evidencii,“ uviedol vtedy prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. V tejto súvislosti bolo nutné zaistiť niektoré doklady a dáta. „Na základe ich posúdenia a ďalších úkonov sa budeme môcť vyjadrovať ďalej o vývoji vyšetrovania,“ avizoval vlani v lete policajný prezident.

Stanovisko SE

„Neboli sme informovaní o žiadnych obvineniach  našich manažérov. Vieme o prebiehajúcom vyšetrovaní  a poskytujeme polícii  plnú súčinnosť  a všetky informácie. Slovenské elektrárne vždy konali plne transparentne,  v súlade s platnými právnymi normami a nariadeniami,” uviedla Janka Burdová, hovorkyňa Slovenských elektrární.

TASR, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.