Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Pre privatizáciu teplární sa podľa Lazára systematicky znižuje ich hodnota

„Hodnota tých firiem je dnes omnoho väčšia. Ako dosiahnuť, aby sme ich mohli predať za nižšiu cenu? Jedine tak, že ukážeme, že nemajú zisk alebo majú stratu, potom sa to privatizuje samozrejme jednoduchšie,“ vyhlásil. Hodnotu aktív šiestich teplární vo vlastníctve štátu odhadol na 378 miliónov eur, pričom vláda očakáva z ich predaja 160 až 200 miliónov eur.

Podľa Lazára si vyžaduje isté umenie systematicky viesť podnik do straty. „Vy máte takýchto manažérov. Toto vám ide vynikajúco, vaši nominanti by to mali chodiť vyučovať a vysvetľovať, ako sa to dá,“ dodal opozičný zákonodarca.

Rozprava k tomuto bodu programu bude pokračovať v stredu (6.4.) o 9. hodine. Na poslancov potom čakajú ešte dva návrhy z dielne Smeru-SD, a to na zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) zo súčasných 20 na 19 % a zavedenie osobitnej bankovej dane, ktorá by mala vykryť súvisiaci výpadok príjmov štátu.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.