Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Košice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / sludgegulper (licencia Creative Commons)
29. marca 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Pre odmeny v košickej teplárni už padli prvé žaloby

Prípad vysokých odmien pre vedúce osoby v košickej teplárni priniesol prvé dve žaloby. „Žaloby boli podané na základe hĺbkovej kontroly. Kontrola preverila zmluvy vrcholových manažérov spoločnosti, ktoré boli uzatvorené od roku 2006 až do súčasnosti. Z kontroly vyplynulo, že v niektorých prípadoch nie sú uzavreté dohody o skončení pracovného pomeru platným právnym úkonom a vyplatenie odstupného bolo v rozpore so zákonom,“ uviedol riaditeľ Kancelárie predsedníčky výkonného výboru FNM Miloslav Homola.

Podľa fondu zmluvy boli uzatvorené bez súhlasu oprávnených orgánov spoločnosti. „Vyplatením odstupného bývalým členom štatutárnych orgánov vznikla spoločnosti Tepláreň Košice škoda, ktorá je súdne vymáhateľná,“ dodal Homola.

Podľa Homolu sa bude košická tepláreň domáhať, aby súd určil neplatnosť dohôd o skončení pracovného pomeru, na základe ktorých mali bývalí členovia manažmentu nárok na neprimerane vysokú a nezákonnú odmenu. „Cieľom podania žalôb je ochrana majetku spoločnosti. Tepláreň Košice plánuje v najbližšom období podať ďalšie žaloby,“ dodal.

Nevôľu vyvolali medializované informácie, podľa ktorých stranícki nominanti na poste šéfa košickej teplárne mali po niekoľkých týždňoch či mesiacoch pôsobenia nárok na odstupné vo výške 90 tisíc eur.

Prvým bol nominant SDKÚ-DS Ján Podhorský, nasledoval ho Ivan Zich, ktorého do teplární dosadila SaS. Okrem Zicha mal mať na odmenu nárok aj bývalý riaditeľ finančného úseku Martin Borovský (nominant SaS). Kým Zich s Borovským odmenu podľa predsedu SaS Richarda Sulíka zatiaľ nedostali, Podhorskému ju už tepláreň vyplatila.

SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.