Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. apríla 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Pracovníci Galp Energia vyhlásili štrajk

Štrajk pracovníkov ropnej spoločnosti Galp Energia zastavil prevádzku dvoch rafinérií v Portugalsku. Podľa agentúry Reuters je ich produkčná kapacita 300.000 barelov ropy denne. Zastavenie výroby má trvať tri dni.

K ukončeniu výroby neprišlo okamžite. „Z bezpečnostných dôvodov nemôže prísť k vypnutiu zariadení okamžite. Postupne znižujú tlak a teplotu, ich zastavenie môže trvať aj celý deň,“ vyhlásil pre Reuters Jose Ribeiro dos Santos, koordinátor miestnej odborovej organizácie.

Galp Energia vydal vyhlásenie, že štrajk sa nedotkne klientov spoločnosti, najmä čerpacích staníc. Popredná ropná spoločnosť rozhnevala pracovníkov, ktorým ponúkla 1,5 % navýšenie miezd, informuje The Walll Street Journal. Odbory požadujú nárast minimálne o 2,8 %  ako aj podiel na zisku spoločnosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.