Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Sídlo SPP
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Sídlo spoločnosti Slovenského plynárenskeho priemyselu (SPP) v Bratislave. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
7. januára 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Pozícia lídra na trhu s dodávkami plynu opäť patrí SPP, rastie aj pri dodávkach elektriny

Svoj trhový podiel štátny podnik navyšuje aj pri dodávkach elektriny pre domácnosti. Za vlaňajšok by mal byť 10-percentný, čo znamená, že spoločnosť je štvrtým najväčším dodávateľom elektriny pre domácnosti.

SPP na jar 2021 dokončil odkúpenie zákazníckeho portfólia spoločnosti ČEZ Slovensko orientovanej na dodávku elektrickej energie a plynu predovšetkým pre podnikateľské subjekty, mestá a organizácie.

Uvedená akvizícia je v súlade s našou stratégiou, vytvára novú pridanú hodnotu spoločnosti a umožňuje ďalšie rozširovanie služieb, predovšetkým v oblasti dodávok elektrickej energie. Zákaznícke portfólio SPP sa rozšírilo o viac ako 7-tisíc nových odberných miest,“ dodal Šebesta.

Štátny podnik

Nových zákazníkov získal štátny podnik aj po jesennom krachu jedného z najväčších alternatívnych dodávateľov energií, spoločnosti Slovakia Energy. SPP sa stal dodávateľom poslednej inštancie v dodávke plynu pre približne 100-tisíc zákazníkov, ktorým dodával plyn bez prerušenia.

Ponúkli sme dotknutým odberateľom plynu aj elektriny v domácnosti možnosť uzavrieť s SPP, ako ich novým dodávateľom energií, zmluvy v štandardnom režime, to znamená, za rovnakých podmienok ako jeho súčasní zákazníci,“ podotkol Šebesta.

Hospodárske výsledky

SPP zatiaľ nechcel konkretizovať dosiahnuté hospodárske výsledky v minulom roku. Auditované hospodárske výsledky za rok 2021 budú podľa Šebestu k dispozícii vo výročnej správe v druhom štvrťroku 2022.

Očakávame, že výsledok hospodárenia SPP z vlastnej prevádzkovej činnosti bude po úspešnom roku 2020, keď sme dosiahli prevádzkový zisk viac ako 6 miliónov eur, znovu veľmi priaznivý,“ uzavrel Šebesta.

Tradícia plynárenstva

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektriny.

Celkovo využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,4 milióna zákazníkov. Jediným vlastníkom podniku je prostredníctvom ministerstva hospodárstva štát.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.