Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Považská Bystrica chce na rekonštrukciu osvetlenia využiť koncesnú zmluvu

Ako TASR informovala hovorkyňa Považskej Bystrice Iveta Kováčiková, vedenie mesta sa radí aj so zástupcami miest, kde už takéto zmluvy uzavreli. Je potrebné pripraviť kompletnú ekonomickú a právnu analýzu projektu. „Pôjde o investíciu, ktorá sa bude pohybovať na úrovni štyri až päť miliónov eur, mesto musí byť veľmi dobre pripravené, aby to zvládlo najmä po legislatívnej stránke,“ priblížila Kováčiková.

V súčasnosti je podľa nej pripravený projekt pre prvú fázu zahŕňajúcu rekonštrukciu verejného osvetlenia v meste a v prímestských častiach s výnimkou posledných vytvorených ulíc, ktoré sa budú realizovať v druhej fáze. Prvá fáza bude zahŕňať 90 percent mesta a mestských častí.

„Rekonštrukcia sa má začať v centre mesta, postupovať bude na sídliská a nakoniec v prímestských častiach. Pôjde o náročný proces, meniť sa bude približne 3800 svietidiel aj so stožiarmi, v prípade potreby sa budú meniť aj rozvody,“ doplnila hovorkyňa s tým, že verejnosť bude so všetkými krokmi oboznámená, prípadnú koncesnú zmluvu bude odsúhlasovať mestské zastupiteľstvo.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.