Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

POV BYT ukončil rekonštrukciu centrálneho zásobovania teplom

„Naším cieľom bolo zvýšiť efektivitu dodávok pre koncových odberateľov, čo by malo pozitívne vplývať aj na ceny tepla pre považskobystrické domácnosti a firmy,“ povedal riaditeľ spoločnosti POV BYT Zdenko Hejpetr.

Spoločnosť momentálne dokončuje terénne úpravy a čaká na kolaudačné rozhodnutie. Modernizácia centrálneho zásobovania teplom v Považskej Bystrici sa začala prvou etapou už v marci minulého roka. Počas nej nainštalovali kompaktné odovzdávacie stanice tepla v objektoch spotreby a položené nové rozvody. Zároveň POV BYT pripojil centrálne zásobovanie teplom v meste na nový centrálny zdroj výroby tepla – paroplynový cyklus, ktorý postavila skupina GGE v areáli teplárne, ako náhradu za viaceré dosluhujúce kotolne. „Už po realizácii prvej etapy sa nám podarilo znížiť náklady na výrobu a distribúciu tepla a teplej úžitkovej vody. Vďaka tomu sme na jeseň tohto roka nemuseli zvyšovať ceny tepla tak, ako teplárne v mnohých iných slovenských mestách,“ vysvetlil Hejpetr.

Druhá etapa pokračovala výmenou rozvodov a montážou kompaktných odovzdávacích staníc tepla na sídliskách SNP, Zakvašov, Hliny, Rozkvet a v centre mesta. Nové potrubia sa napojili na novovybudované rozvody z prvej etapy. „Považská Bystrica sa odteraz môže pochváliť najmodernejším zásobovaním teplom a teplou vodou na Slovensku. Hlavným cieľom stále zostáva stabilizácia cien týchto komodít pre miestne domácnosti a firmy,“ spresnil Hejpetr.

Obnova tepelného hospodárstva bola podľa neho nevyhnutná pre zlý technický stav. Kotolne, odovzdávacie stanice a hlavne rozvody už dávno prekročili svoju technickú životnosť. Nové potrubia, kompaktné odovzdávacie stanice tepla, ako aj nový zdroj tepla prinesú pre domácnosti v Považskej Bystrici vyššiu bezpečnosť a efektivitu dodávok tepla.

Spoločnosť POV BYT, s. r. o., je najvýznamnejším dodávateľom tepla v Považskej Bystrici. V súčasnosti dodáva teplo do asi 7800 bytových jednotiek. POV BYT patrí do skupiny Grafobal Group Energy.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.