Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Olej flase - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Michal Svítok
19. apríla 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Použitý kuchynský olej sa dá využiť na výrobu bionafty

Pondelok – 11.4.2011

Slovensko:

Spoločnosť Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. (HBP) dosiahla v minulom roku výnosy v objeme 127,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 2 %. Firma vlani zaevidovala čistý zisk vo výške 2,6 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 37 %. Banícke kolektívy z troch ťažobných úsekov – bane Cigeľ, bane Handlová a bane Nováky vyťažili vlani vyše dva milióny ton uhlia. Podiel Hornonitrianskych baní Prievidza na celkovom predaji uhlia v Slovenskej republike zostal zachovaný na úrovni 72 %. (viac informácií)

Po ukončení testovacej prevádzky Slovenský plynárenský priemysel (SPP) v piatok 8. marca slávnostne otvoril novú plniacu stanicu v Komárne pre automobily jazdiace na stlačený zemný plyn CNG. Plniaca stanica CNG v Komárne je prvou CNG stanicou na Slovensku, ktorá je umiestnená na „klasickej“ čerpacej stanici pohonných látok. Konkrétne ide o pumpu spoločnosti Slovnaft. Plniaca stanica CNG v Komárne má kapacitu plnenia CNG 160 m3/h. Tankovanie auta CNG tak zaberie približne rovnaký čas ako tankovanie benzínu či nafty. (viac informácií

V informačnom systéme Inforeg, obsahujúcom databázu údajov o certifikovaných budovách, bolo ku koncu roka 2010 evidovaných 9 342 energetických certifikátov budov. Všetky energetické certifikáty budov sú elektronicky zasielané a evidované v systéme od začiatku minulého roka, vyplýva z vyhodnotenia plnenia opatrení Koncepcie energetickej hospodárnosti budov do roku 2010 s výhľadom do roku 2020. (viac informácií)

Utorok – 12.4. 2011

Slovensko:

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) bude na východe Slovenska vyrábať elektrickú energiu. Plynári chcú využívať odpadové teplo, ktoré vzniká pri činnosti kompresorovej stanice vo Veľkých Kapušanoch. Očakávaný inštalovaný výkon energetického zariadenia je minimálne 16 megawattov. (viac informácií)

Štát očakáva v najbližších troch rokoch vyplatenie dividend z hospodárenia Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. (SEPS) a Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) v objeme 11,2 mil. eur. (viac informácií)

Ekologické využitie použitého kuchynského oleja má priniesť iniciatíva, ktorá vyzve obyvateľov Slovenska, aby takýto olej odovzdávali na benzínových pumpách. Využije sa na výrobu biogénnej zložky do nafty, odznelo na odbornej konferencii Recyklácia odpadov 2011.  (viac informácií)

Streda – 13.4.2011

Slovensko:

Pri Moldave nad Bodvou zrejme vyrastie nová bioplynová stanica. Tú chce postaviť Občianske združenie Separe. Výstavba bioplynovej stanice v katastrálnom území obce Buzica by si mala vyžiadať od 2 do 4 mil. eur, podľa toho, pre akú technológiu sa investor rozhodne. (viac informácií)

Najväčší potenciál úspor energií je v obnove bytového fondu, najmä pre nedostatočnú až zanedbanú údržbu v predchádzajúcich rokoch. Potenciál úspor má aj nová výstavba, vyplýva z návrhu vyhodnotenia plnenia opatrení Koncepcie energetickej hospodárnosti budov do roku 2010 s výhľadom do roku 2020. (viac informácií)

Spoločnosť RWE Gas Slovensko vidí na Slovensku pozitívny vývoj v oblasti regulácie cien energií. Ako uviedol na stredajšej tlačovej besede konateľ spoločnosti RWE Gas Slovensko Miroslav Kulla, aj preto sa spoločnosť rozhodla vstúpiť na trh s dodávkami zemného plynu pre slovenské domácnosti. RWE Gas Slovensko pôsobí na slovenskom trhu s plynom od roku 2008. (viac informácií

Štvrtok – 14.4.2011

Slovensko:

Technológia zachytávania a ukladania oxidu uhličitého ponúka nové možnosti pri znižovaní jeho produkcie a podľa ministerstva životného prostredia sa stane úplne novým predmetom podnikania. Návrh zákona o trvalom ukladaní oxidu uhličitého do geologického prostredia odsúhlasila vláda na dnešnom rokovaní. (viac informácií)

Piatok – 15.4.2011

Slovensko:

Od júla tohto roka plánuje na trh s dodávkou elektriny pre domácnosti vstúpiť spoločnosť United Energy Trading. Spoločnosť by neskôr chcela slovenským domácnostiam ponúknuť aj dodávky zemného plynu. (viac informácií)

Potom, čo slovenské služby v oblasti jadra možno využije India, by mohlo Slovensko rozvíjať spoluprácu v tejto oblasti aj s Vietnamskou socialistickou republikou. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.