Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
energeticka mapa 250
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
29. septembra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Portál „energia“ spúšťa Energetickú mapu

„Mapy sa v ostatnej dobe stávajú preferovaným spôsobom komunikovania informácií. Výhodou mapy je možnosť publikovania informácie v regionálnom kontexte a interaktívnou formou. Orientovať sa v nej dokáže už dieťa na základnej škole, je to priateľský intuitívny komunikačný nástroj a naviac, podľa výskumov psychológov, človek si pamätá skôr informáciu, ktorú vidí, než tú, ktorú počuje alebo číta. Náš portál je a i v budúcnosti chce byť užívateľsky príťažlivý a prehľadný. Dnes spustená Energetická mapa je jeho integrálnou súčasťou, ktorá otvára nové možnosti informovania o energii a energetike na Slovensku,“ vyhlásil Michal Hudec, vydavateľ portálu.

V čase spustenia sa na mape nachádzajú geograficky zaradené tagy základných energetických inštalácií – vybraných typov elektrární. V blízkej budúcnosti začnú pribúdať informácie o fotovoltaických elektrárňach. V druhej fáze sa databáza rozšíri o tagy zo sektora plynárenstva. V budúcnosti sa počíta s rozšírením o trasy energetických produktovodov a ďalšie informácie.

Energetická mapa je súčasne i komerčným produktom. Spotrebiteľ v nej časom nájde informácie o zákazníckych centrách energetických dodávateľských spoločností a tagy ďalších dodávateľov energetických produktov a riešení. Portál „energia“ pri príležitosti spustenia Energetickej mapy ponúka uvádzacie zľavy pre vloženie komerčných geografických tagov – viac informácií na hudec@energia.sk.

Mapa sa nachádza na URL linke energia.dennikn.sk/energeticka-mapa/.

O portáli „energia“

Portál energia vydáva od 30. júla 2010. spoločnosť energy online, a.s. Poskytuje „komplexné a vecné“ informácie o energii a energetike, primárne v slovenskom kontexte. Je jednotkou svojho druhu na slovenskom internete. Jeho cieľovou skupinou sú tvorcovia energetickej legislatívy, regulátori, podnikatelia a firmy v sektore energetiky, ďalší žurnalisti, v neposlednom rade i koncoví spotrebitelia energetických produktov.

Viac informácií o portáli energia a jeho službách:

Michal Hudec

Hudec@energia.sk

+421 650 400 101

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.