Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. marca 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Poplatky za teplo bude vo Vranove vyberať namiesto MsBP mesto

Od apríla 2011 nebudú odberatelia týchto médií odvádzať platby MsBP, ale na účet miestnej samosprávy. Tá následne plánuje spravovať svoje bytové hospodárstvo vo vlastnej réžii.

Tento krok dlhodobo navrhoval dodávateľ tepla a prevádzkovateľ mestského tepelného hospodárstva spoločnosť Bukóza Energo so sídlom v Hencovciach, ktorá má problém s vymáhaním uvedených platieb od a. s. MsBP.

„Keďže finančná situácia MsBP, a. s., správcu nášho bytového hospodárstva, je stále nepriaznivá a dlh voči dodávateľovi tepla a TÚV aj napriek opatreniam mesačne narastá, dodávateľ tepla chce skončiť pre neho neúnosný zmluvný vzťah,“ uvádza sa v stanovisku mesta Vranov nad Topľou.

„Od 1. apríla teda dochádza k zmene v tom zmysle, že finančné prostriedky, ktoré budú vyberané od jednotlivých spoločenstiev bytov, budú uhrádzané nie MsBP, ale na mestský účet a mesto bude následne platiť Bukóze,“ vysvetlil vranovský viceprimátor Dušan Molek. Prevádzkovateľ tepelného hospodárstva požadoval od mesta, aby na seba prevzalo aj dlh, ktorý eviduje voči MsBP, formou zmluvy o postúpení pohľadávky.

„Mesto tieto pohľadávky nemohlo odkúpiť od Bukózy za MsBP, nie je to možné zo zákona,“ povedal Molek na margo stiahnutia tohto bodu rokovania z posledného MsZ s tým, že s hencovskou spoločnosťou bude magistrát o riešení uvedenej situácie naďalej rokovať.

Za problémy s odvádzaním platieb za teplo a TÚV na účet Bukózy Energo z MsBP sú údajne zodpovední aj neplatiči v mestských bytoch. Podľa Moleka sa ich dlh pohybuje ročne asi na úrovni 33.000 eur. Ako sa s tým chce po novom popasovať mesto, zatiaľ bližšie nekonkretizoval. „Budeme musieť hľadať spôsoby, ako sa s týmto problémom do budúcnosti vyrovnať, inú možnosť nemáme,“ uzavrel vranovský viceprimátor.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.