Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Poľsko plánuje výstavbu plynovodu do Dánska a ďalej do Nórska

„Výstavba plynovodu sa pravdepodobne uskutoční v rokoch 2020-21 a celý investičný projekt by mal byť hotový do konca roka 2022,“ vyhlásil Kowalski, podľa ktorého projekt bude „atraktívny“, keď dovoz plynu do Poľska dosiahne približne 7 miliárd kubických metrov.

Baltický plynovod spojí po dne mora poľskú sieť potrubí s dánskou. Budúci prevádzkovatelia chcú do konca tohto roka pripraviť štúdiu o uskutočniteľnosti projektu, ktorým bude možné prepravovať plyn z Nórska.

Kowalski uviedol tiež, že PGNiG má záujem aj o ďalšie projekty v Nórsku. „Nevylučujeme akvizície v Nórsku. Je to v súlade s naším plánom vybudovať koridor do Nórska,“ povedal Kowalski.

Poľsko má nový terminál na skvapalnený plyn (LNG) v meste Swinoujscie na severovýchode krajiny, ale to nestačí, skonštatoval na konferencii Piotr Naimski, zástupca poľskej vlády pre energetickú infraštruktúru.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.