Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Poľsko a Rusko obnovia budúci týždeň rokovania o dodávkach plynu

Poľsko potrebuje čo najskôr uzatvoriť novú dohodu o dovoze zemného plynu z Ruska, keďže platnosť súčasnej krátkodobej dohody skončí 20. októbra.

Ešte v októbri minulého roka sa Varšava a Moskva predbežne dohodli, že dodávky plynu od Gazpromu sa predĺžia až do roku 2037, pričom objem dodávok sa zvyšuje oproti súčasnosti o 2,5 miliardy kubických metrov (m3) na 10 miliárd m3 ročne. Práve dĺžka kontraktu sa však mnohým poľským politikom zdala neadekvátna a obávali sa, že sa tak zvýši závislosť Poľska od ruských energetických zdrojov. Medzičasom Varšava informovala, že by mohla s Ruskom uzatvoriť upravenú dohodu, ktorá by dĺžku kontraktu skrátila o 15 rokov, to znamená do roku 2022.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.