Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. augusta 2015 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Poľskí baníci hrozia krátko pred voľbami štrajkom

Podľa dohody podpísanej v januári tohto roka sľúbila vláda baníkom, že do konca septembra nájde pre KW investora, a postará sa tak o prežitie spoločnosti, ktorá zamestnáva okolo 49 tisíc ľudí. „Požadujeme, aby vláda dodržiavala svoj záväzky s ohľadom na bane aj celú oblasť,“ povedala Dominik Kolorz, šéf odborovej organizácie Solidarita v Sliezsku. Odborári zo všetkých sliezskych baní budú podľa neho na jeseň kedykoľvek vstúpiť do štrajku.

Agentúra Reuters pripomína, že stredo-pravicová vláda premiérka Ewy Kopaczovej dúfala, že s ajej podarí presvedčiť energetické firmy PGE, Enea a Energa, aby do KW naliali peniaze. Tento plán však nevyšiel. „Zámerom vlády je pokračovať v procese reštrukturalizácie KW a splniť podmienky (januárovej) dohody. Rovnaký prístup očakávame od všetkých strán,“ uviedol hovorca ministerstva pre štátny rozpočet Emil Górecki.

Podľa analytikov je vláda ochotná firme pomôcť, aby zabránila možným protestom pre voľbami stanovenými na október. „Premiérka chce zabrániť sociálnym nepokojom za akúkoľvek cenu,“ cituje Reuters svoj informovaný zdroj.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.