Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2015 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Poľská štátna uhoľná spoločnosť údajne hľadá investora

Hovorca poľskej firmy Tomasz Glogowski sa ku správe odmietol vyjadriť. „To nekomentujeme. Rokovania s potenciálnymi investormi sa konajú, ale ten proces je tajný,“ citovala hovorcu agentúra Reuters.

KW vlani vykázala stratu takmer 600 miliónov eur a jej dlh činí zhruba 1 miliardu eur. Firme sa podarilo čiastočne si zaistiť hotovosť vďaka predaju štyroch baní ďalšou štátom kontrolovanou firmou Weglokoks.

Podľa skorších informácií majú podiel v novej firme získať najväčší producenti energie v Poľsku, medzi ktorých patria PGE, Energa, Enea a Tauron. Poisťovňa PZU v apríli poprela správy médií, že by tiež mala záujem o podiel v Nowa KW.

Rzeczpospolita dodala, že dokumenty, ktoré sa jej podarilo získať, tiež ukazujú, že KW mieni zvýšiť efektivitu svojich baní a plánuje po parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnia na jeseň, ponúknuť zamestnancom program dobrovoľného odchodu z firmy za odstupné. Januárové protesty donútili vládu zmeniť pôvodný plán, ktorý počítal so zatvorením 4 zo 14 baní firmy na juhu Poľska.  KW mala na začiatku tohto roka asi 49.000 zamestnancov. To bola zhruba polovica všetkých zamestnancov ťažobného sektoru v Poľsku.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.