Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. decembra 2009 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Pohotovostné zásoby ropy v EÚ sú dostatočné

Členské štáty operujú dostatočnými pohotovostnými zásobami ropy a ropných produktov.  Zásoby surovej ropy a ropných produktov pre prípad pohotovosti postačia na 122 dní bežnej spotreby. Je teda v súlade s európskou legislatívou.

Témou stretnutia bola aj implementácia novej európskej legislatívy o zásobách ropy zo septembra 2009. Komisia využila túto príležitosť na prediskutovanie odlišných pohľadov na problematiku. Smernica sa stane súčasťou právnych systémov členov EÚ od 31.decembra 2012. Zámerom je posilniť schopnosť Spoločenstva minimalizovať negatívne efekty na spotrebiteľoch v časoch dodávateľskej krízy.

Skupina pre dodávky ropy pozostáva zo zástupcov členského štátu a Komisie. Má za úlohu koordinovať reakcie členských štátov EÚ pri možných narušeniach ropných dodávok.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.