Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júla 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič navštívil výrobný závod BMW i v Lipsku

Dr. Thomas Becker, vedúci politického oddelenia v BMW Group, vysvetľoval návštevníkom komplexný prístup spoločnosti k využívaniu elektromobilov v každodennom živote: „Lipsko je príkladom toho, že BMW Group sa hlási k elektromobilite. Aj vďaka BMW i už teraz v značnom rozsahu investujeme do budúcnosti mobility bez emisií. Potrebujeme však správne politické riešenia, aby sa elektromobilita v celej Európe stala úspešným príbehom.“ Rozhodujúcim faktorom je pritom aj dostupnosť nabíjacích možností pre elektromobily. Dr. Becker: „Našim klientom v Nemecku, Rakúsku a Belgicku formou nabíjacej karty ChargeNow ponúkame jednotný a od poskytovateľa nezávislý prístup k verejnej infraštruktúre nabíjacích staníc. Spoločne s politikmi chceme vytvoriť základy pre prepojenú infraštruktúru v celej Európe.“

BMW ponúka prostredníctvom „360° ELECTRIC“ celostnú koncepciu mobility pre BMW i3 a vozidlá Plug-In-Hybrid. Stredobodom tohto portfólia produktov a služieb sú inovatívne riešenia pre nabíjanie elektromobilov doma aj na cestách. S kartou ChargeNow majú klienti BMW vo viac ako 20 krajinách prístup k viac ako 30 000 verejným nabíjacím bodom. Špeciálne domáce nabíjacie stanice, tzv. nástenné boxy, osobitne prispôsobené pre vozidlá BMW, umožňujú rýchle a pohodlné nabíjanie doma.

Závod BMW Group v Lipsku denne vyrobí viac ako 100 vozidiel BMW i3 a viac ako 20 vozidiel BMW i8. Spoločnosť do výroby modelov BMW i investovala len v Lipsku viac ako 400 mil. eur a vytvorila 800 pracovných miest. Pri výrobe modelov BMW i sa využíva obnoviteľná energia. V areáli závodu boli nainštalované štyri veterné mlyny s celkovým výkonom 10 MW. Mlyny dodávajú elektrický prúd priamo do centrály závodu – bez napojenia na verejnú sieť.

Podpredseda Európskej komisie, Maroš Šefčovič, momentálne cestuje po členských štátoch Európskej únie a zúčastňuje sa na diskusiách o návrhoch Európskej komisie týkajúcich sa energetickej únii. V rámci tejto cesty v stredu a vo štvrtok navštívil Berlín a Lipsko, aby so zástupcami z oblasti hospodárstva, výskumu a politiky, ako aj miestnymi obyvateľmi diskutoval o elektromobilite, energetickej efektívnosti a obnoviteľných energiách. 

Vytvorenie európskej energetickej únie je jednou z najdôležitejších priorít nového predsedníctva Európskej komisie pod vedením Jeana-Claude Junckera. Cieľom je spojiť 28 európskych energetických trhov vybudovaním cezhraničnej energetickej infraštruktúry, ako aj diverzifikovať energetické zdroje v rámci a mimo EÚ. Väčšia energetická efektívnosť a viac energie z obnoviteľných zdrojov by malo posilniť bezpečnosť pri zásobovaní členských štátov elektrickou energiou. Práve pre ekonomicky silné regióny blízko hraníc, akým je Sasko, ide o mimoriadne dôležité témy.

Zdroj: BMW Group Slovensko

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.