Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energie splátkové kalendáre pomoc financie
Foto: ilustračné, GettyImages
21. novembra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Podnikatelia môžu získať finančnú pomoc na inovácie v energetike

Podnikatelia pôsobiaci vo všetkých krajoch Slovenska môžu žiadať o priamu finančnú pomoc na inovácie až do výšky 15-tisíc eur. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v rámci národného projektu inovujme.sk plánuje vyhlásiť novú výzvu na inovačné poukážky Slovensko 3.0.

Finančná pomoc je vo výške od 2 do 15-tisíc eur. SIEA preplatí 85 % celkových výdavkov podniku, pričom preplatenie je opäť formou predfinancovania.

Inovačná poukážka

Ako informovala hovorkyňa SIEA Zuzana Valentová, výzvu agentúra vyhlási 28. novembra, jej prvé kolo uzavrie 15. januára 2023, alebo po vyčerpaní finančných prostriedkov. Tých je dovedna vyčlenených 1,25 milióna eur.

O inovačnú poukážku môžu žiadať firmy, ktoré doteraz v projekte inovujme.sk podporené neboli, majú sídlo na území Slovenska a podnikajú viac než 12 mesiacov.

Finančná pomoc

Finančná pomoc je udeľovaná v oblasti energetickej efektívnosti, inteligentných energetických systémov, progresívnych technológií či materiálov.

Firmy môžu poukážku použiť na mapovanie a implementáciu nových postupov, na poradenstvo v oblasti zníženia energetickej náročnosti, uskladňovania či prenosu energie, výskum a vývoj inteligentných systémov, no aj na oblasť duševného vlastníctva a transferu technológií.

Veríme, že aj táto pomoc prispeje k prekonaniu následkov energetickej krízy,“ konštatoval generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Nízka byrokracia

SIEA sľubuje pri výzve inovujeme.sk nízku byrokraciu. „Opäť dbáme na nízke administratívne zaťaženie a snažíme sa rúcať mýty a predsudky spojené s eurofondami. Podnikatelia majú dvere otvorené v našich piatich regionálnych konzultačných centrách, zamestnanci ich procesom žiadosti o poukážku ochotne prevedú,“ uviedol Jurikovič.

Slovenská inovačná a energetická agentúra prostredníctvom inovačných poukážok projektu inovujme.sk pomohla už 180 firmám v sume 2,27 milióna eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.