Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Podľa stavebného úradu čerpaciu stanicu v Bardejove nemali povoliť

„Mesto Bardejov bude po nadobudnutí právoplatnosti tohto rozhodnutia postupovať presne, prísne a striktne v súlade so zákonom. Môže sa odvolať stavebník. Mesto sa odvolávať nebude,“ uviedol primátor. Doplnil, že ak sa odvolá stavebník, na právoplatné rozhodnutie si budú musieť počkať dlhšie. Aj konečné rozhodnutie môže byť iné. V každom prípade budú postupovať v zmysle zákona.

Otázku, či pochybil úrad a prípadne aké sankcie čakajú na konkrétneho pracovníka, považuje Hanuščak v tejto chvíli za predčasnú. „Netrúfam si hodnotiť odbornosť, ktorá mi nie je vzdelaním daná. Podľa vysvetlenia profesionálov na našom úrade sa mi zdá postup, aký zvolili, logický. Ale či je profesionálne stopercentný, v tejto chvíli by som si netrúfal povedať. Všetko zanalyzujeme, zhodnotíme, ale predovšetkým musí nadobudnúť právoplatnosť rozhodnutie okresného úradu a tak budeme konať,“ povedal Hanuščak.

Primátor si myslí, že jediná výhrada voči mestu je tá, že v stavebnom konaní opomenuli a neprizvali zákonom stanovený dotknutý štátny orgán, ktorým bol odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií Okresného úradu v Bardejove. Ten sa mal k stavbe vyjadriť. Úradníci vychádzali z toho, že komunikácia, ktorú tvorí nový obchvat v susedstve čerpacej stanice bude patriť mestu. Ale vo chvíli, kedy o stavbe rozhodovali, tomu ešte tak nebolo.

Stavebníkom čerpacej stanice je spoločnosť Alian S, s.r.o., so sídlom v Hertníku, ktorá má ruského majiteľa. Výstavba čerpacej stanice je pred dokončením.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.