Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2013 Jadrová energia od Energia.skTASR

Podľa šéfa MAAE sa v Európe zvýši využívanie jadrovej energie

K výhodám atómovej energie podľa jeho slov patrí skutočnosť, že jej cena nie je taká náchylná na výkyvy. „Pri zelenej energii alebo pri cene zemného plynu k výkyvom dochádza. Pri výrobe energie z jadra sú náklady pomerne stabilné a prevádzka je predvídateľná,“ skonštatoval šéf MAAE.

Amano dnes pricestoval na Slovensko na pozvanie ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka. Ťažiskom jeho návštevy boli stretnutia s vrcholnými politickými predstaviteľmi SR a návšteva jadrovej elektrárne Mochovce, kde sa generálny riaditeľ MAAE osobitne zaujímal o implementáciu bezpečnostných opatrení. „Videl som, že v Mochovciach pracuje veľa ľudí, veľa konštruktérov, odborníkov a profesionálov. Som rád, že som mohol elektráreň navštíviť,“ povedal.

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu je nezávislá medzivládna organizácia systému OSN so sídlom vo Viedni. V súčasnosti má 159 členských štátov. Organizácia okrem iného prostredníctvom inšpekčného a verifikačného systému overuje, či členské štáty plnia svoje záväzky vyplývajúce zo Zmluvy o nešírení jadrových zbraní a z dohôd o bezpečnostných zárukách.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.