Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Podľa aktivistov je nová internetová stránka Transpetrolu predražená

„Cenová ponuka od týchto spoločností sa pohybovala zhruba od štyroch do šesťtisíc eur aj s grafikou,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave predseda správnej rady združenia Miroslav Dragun. Ako dodal, v tomto čase by už podľa zmluvy mala byť vylepšená internetová stránka v prevádzke. Stále sa tak nestalo, hoci pred niekoľkými dňami sa na webe dočasne zobrazila nová verzia.

Dragun takisto upozornil na výdavky a. s. Transpetrol v minulom roku, keď spoločnosť vynaložila na svoju propagáciu viac ako 300.000 eur. Na porovnanie: na kontrolu potrubí minula firma zhruba 127.000 eur. „Preto sa pýtame, či sú to naozaj pri spoločnosti, ktorá je prirodzeným monopolom, je 100-% štátnou akciovou spoločnosťou, kde akcionárske práva vykonáva ministerstvo hospodárstva, naozaj efektívne vynaložené finančné prostriedky,“ spýtal sa Dragun.

Transpetrol si dal takisto vypracovať analýzu s názvom Identifikácia a kvantifikácia rizík zmien prepravných ciest v Európe a vplyv na podnikanie spoločnosti Transpetrol v hodnote 75.200 eur. Zmluva na vypracovanie tohto materiálu bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv 12. novembra 2013, pričom dátum dodania analýzy je 30. novembra toho istého roku. „Pýtam sa, či si spoločnosť Transpetrol nevie takúto zmluvu vypracovať interne,“ dodal Dragun.

UPOZORNENIE:

TASR vydáva k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.