Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. januára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Podiel uhlia na produkcii elektriny v Nemecku vzrástol vlani na 45,5 %

Podľa dnes zverejnených údajov z nemeckého energetického sektora podiel čierneho a hnedého uhlia (spoločne) na výrobe elektrickej energie dosiahol v minulom roku 45,5 %. V roku 2012 to bolo 44 %. Tento vývoj ostro kritizujú ochrancovia životného prostredia, podľa ktorých je uhlie „špinavým“ energetickým zdrojom, keďže pri jeho spaľovaní uniká do ovzdušia veľké množstvo CO2.

Svoj podiel na tvorbe elektriny v Nemecku však zvýšili aj výrazne dotované obnoviteľné zdroje ako vietor, slnko, biomasa či voda. Podiel obnoviteľných zdrojov na produkcii elektriny vzrástol v roku 2013 na 23,4 % z 22,8 % v roku 2012. Na druhej strane, podiel jadra mierne klesol, a to z 15,8 % na 15,4 %.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.