Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Pod Hlavnou ulicou v Košiciach pribudlo viac ako desať ton káblov

To znamená, že energetici s dvojtýždňovým predstihom dali do pôvodného stavu Hlavnú ulicu, kde museli pre podzemný variant vedenia káblov pre nízkonapäťovú aj vysokonapäťovú úroveň rozkopať chodníky. „Elektromontéri pod zem ukryli nielen viac ako 10 ton káblov, ale aj podzemnú trafostanicu. Miesto podzemnej trafostanice pri súsoší Immaculata možno nájsť už len podľa poklopu, ktorý je takisto prekrytý porfýrovou dlažbou. Odbornou manipuláciou a čistením sa podarilo zachrániť približne 75 percent pôvodnej dlažby, zvyšok doplnili rovnakým typom,“ doplnila Danihelová. Revízne skúšky potvrdili funkčnosť zrealizovaného elektrického napájania pre aktivity mesta Košice.

Zriadením elektrického napájania pre aktivity mesta Košice, najmä v súvislosti s očakávaným bohatým kultúrnym programom pri príležitosti osláv titulu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, tak pre ich realizáciu zabezpečili dostatok „šťavy“. „To všetko s cieľom zvýšiť bezpečnosť účastníkov podujatí. Organizátorom podujatí a podnikateľským subjektom, ktoré majú svoje prevádzky v centre mesta, sme zároveň priblížili napájacie body pre pripojenie do elektrickej siete,“ vysvetlil Radoslav Haluška, riaditeľ divízie Sieťové služby.

Zaujímavosťou projektu bol predovšetkým podzemný variant uloženia trafostanice a nízkonapäťových rozvádzačov pre pripojenie dočasných odberov, aby sa neporušil architektonický vzhľad Hlavnej ulice v Košiciach. S otváraním podzemia na Hlavnej začali 16. júla, čomu predchádzala dôkladná príprava projektovej dokumentácie a realizačnej fázy projektu „Elektromontéri pracovali v teréne približne 1400 hodín. Pod úspešné a dokonca predčasné ukončenie projektu sa určite okrem priaznivého počasia podpísala odbornosť a dlhoročné skúsenosti zainteresovaných kolegov,“ doplnil Haluška.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.