Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Počet áut na CNG v Česku by mal v roku 2015 stúpnuť na 11-tisíc

„Vďaka záujmu miest a krajov je pravdepodobné, že napríklad autobusov na CNG u nás bude jazdiť na konci budúceho roka o zhruba 300 viac. Je to dané predovšetkým podporou v rámci 57. výzvy Operačného programu Životné prostredie,“ uviedol zástupca predsedu zväzu Jiří Šimek.

Tento rok bol pre CNG v Česku rekordný. Spotreba CNG automobilov sa v tomto roku zvýšila o štvrtinu na 27,5 miliónov metrov kubických. Počet vozidiel sa zvýšil o pätinu na 8.500, z toho počet autobusov vzrástol medziročne zo 423 na necelých 550. Množstvo plniacich staníc stúplo o 15 na dnešných 67 čerpačiek.

„Svoju úlohu zohral tiež celkový rastúci záujem o tento alternatívny pohon. Vozidlá na CNG už nie sú len výsadou firiem, ale začínajú si ich tiež kupovať aj koncoví zákazníci,“ dodal Šimek.

Veľkému záujmu o CNG pomohli okrem iného aj Škoda Auto, ktorá uviedla na trh model Octavia na zemný plyn. Nedávno oznámil vstup na český trh s CNG čerpačkami veľký hráč, strojárenská skupina Vítkovice Machinery Group, ktorá chce mať v budúcom roku približne 3 desiatky plniacich staníc.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.