Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobníky plynu obchod nadnárodná spolocnosť nafta
Foto: ilustračné, GettyImages
13. júla 2021 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Počas pandémie sa darilo aj spoločnosti Pozagas, zisk navýšila o 179 %

Pozitívny výsledok hospodárenia spoločnosti Pozagas za rok 2020 ovplyvnili najmä výhodné trhové podmienky v oblasti skladovania zemného plynu,“ vysvetlila pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Nafta Martina Štecová.

Prevádzkovateľ podzemných zásobníkov zemného plynu, spoločnosť Nafta, je najväčším 65-percentným akcionárom spoločnosti Pozagas. Zvyšný podiel vlastní spoločnosť SPP Infrastructure, v ktorej má 51-percentný podiel štátny Slovenský plynárenský priemysel a 49-percentný podiel firma EP Infrastructure, ktorá je súčasťou Energetického a průmyslového holdingu.

Spoločnosť Pozagas je vlastníkom a prevádzkovateľom podzemného zásobníka zemného plynu Láb 4. stavba, ktorý sa nachádza vo východnej časti Viedenskej panvy v blízkosti mesta Malacky.

Podzemný zásobník Láb 4. stavba predstavuje komplex vyťažených ložísk zemného plynu, ktoré boli procesom konverzie premenené na zásobník. V súčasnosti predstavuje zhruba 19 % objemu uskladňovacích kapacít Slovenskej republiky.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.