Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovensko 1
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: (c) Michal Hudec
24. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Po východe Slovenska chodia podvodní predajcovia elektriny

Na východnom Slovensku sa začal boj o domácnosti. Niektorí podomoví predajcovia elektriny však získavajú budúcich zákazníkov podvodným spôsobom, informuje dodávateľská spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE), ktorá už pripravuje trestné oznámenia.

Najčastejším spôsobom klamania zákazníkov podľa hovorkyne VSE Andrey Danihelovej, sú formulácie ako: „Mení sa spôsob fakturácie elektriny, pre VSE ju po novom zabezpečuje iná spoločnosť, tu mi to podpíšte a elektrinu budete dostávať tak ako doteraz.“

Zákazník svojim podpisom zmluvy, na ktorú ho takto nahovorí nečestný predajca, spúšťa proces zmeny dodávateľa elektriny, doplnila Danihelová. Spotrebiteľovi to však zamlčí.

Vedúci úseku Predaj elektriny VSE Juraj Krajcár odporúča, aby si zákazníci dobre rozmysleli, či ukážu svoje občianske preukazy alebo faktúry neznámym osobám. VSE už v tejto súvislosti vydala radu, aby si ľudia overovali totožnosť osôb, ktoré sa vydávajú za zástupcov VSE. Môžu tak učiniť zavolaním na zákaznícku linku VSE 0850 123 333.

Dodávateľ elektriny VSE pripravuje v tejto veci trestné oznámenia: „Plánujeme využitie právnych nástrojov na ochranu našej dobrej povesti. VSE v súčasnosti pripravuje podklady na trestné oznámenie a analyzuje ďalšie možné právne kroky,“ dodal Krajcár.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.