Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Po úspešnom roku chce ČEZ na Slovensku ďalej rásť

Tržby spoločnosti minulý rok narástli o viac než 20 % do výšky 250,93 mil. eur. Zisk po zdanení dosiahol takmer 1,46 mil. eur, čo predstavuje  zvýšenie o 27,7 % oproti roku 2014, kedy bol na úrovni 1,14 mil. eur.

„Darí sa nám posilňovať pozíciu spoľahlivého značkového dodávateľa pre významných priemyselných zákazníkov a objem dodávky v oboch komoditách za ostatné roky rastie,“ povedal Igor Nagy generálny riaditeľ ČEZ Slovensko.

Spoločnosti sa darilo najmä vďaka vyššiemu objemu dodanej elektriny a plynu. Celkový objem dodávok energií koncovým zákazníkom na Slovensku bol 3,67 terawatthodín (zhruba 1,82 TWh elektriny a 1,85 TWh plynu). ČEZ Slovensko sa tak opäť zaradil do top 5 najväčších dodávateľov energií na Slovensku, pričom svoju pozíciu posilnil najmä na trhu so zemným plynom. Podstatný vplyv mal hlavne rast dodávky firemným odberateľom, a to až o takmer 73 %.  

„Výsledky spoločnosti okrem úspešného predaja výrazne podporila aj  správne zvolená stratégia riadenia portfólia a optimalizácia finančných a prevádzkových nákladov. Na výsledok však mal vplyv aj mimoriadny jednorazový náklad, ktorý vznikol v dôsledku prechodu na nový zákaznícky informačný systém,“ zhodnotila uplynulý rok Miroslava Čalfová, riaditeľka pre financie a správu spoločnosti ČEZ Slovensko.

Celkové náklady na poskytnuté služby sa vyšplhali na takmer 133 miliónov eur, z toho položka IT služby prekročila 1,4 milióna eur.

Ďalšie plány

Podľa nedávno zverejnenej správy energy analytics mala firma mala vlani takmer 10-percentný podiel na trhu s dodávkou elektriny a 3,7-percentný podiel pri dodávke plynu. V tomto roku chce pokračovať v akvizícií zákazníkov, pre ktorých pripravuje aj niekoľko noviniek.

„Našou ambíciou pre rok 2016 je rásť v segmente malých a stredných podnikov, kde stále vidíme priestor na ponuku výhodnejších cien pre zákazníkov najmä tradičných dodávateľov,“ uviedol pre náš portál konateľ spoločnosti ČEZ Slovensko Stanislav Kovalík.

„Menších podnikateľov dokáže aj 10 rokov po liberalizácii trhu príjemne prekvapiť, koľko môžu ušetriť zmenou dodávateľa a rozhodnutím sa pre ČEZ Slovensko. Zotrvávať u bývalých monopolov nemusí byť vždy výhodné a výberom lepšej možnosti sa dajú šetriť stovky eur,“ dodal.

V segmente domácností sa na jeseň chystajú ponúknuť zákazníkom aj doplnkové služby, u veľkých odberateľov plánujú pokračovať v realizácii pilotných projektov šitých na mieru v oblasti energetických služieb.

Zlepšovať chcú aj zákaznícky informačný systém. Cieľom je prehľadnejšia ponuka služieb ČEZ Slovensko a pri nižšej cene aj vyššia pridaná hodnota služieb, ktoré zákazník využíva. Spoločnosť je súčasťou Skupiny ČEZ, ktorá patrí medzi najväčšej energetické spoločnosti v strednej a juhovýchodnej Európe. Jej väčšinovým akcionárom s podielom takmer 70 % je Česká republika.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.