Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Po pár minútach sa skončilo aj štvrté kolo dotácií pre OZE v domácnostiach

Štvrté kolo dotácie na podporu rozvoja fotovoltiky v domácnostiach bolo opäť rekordne krátke. Vyčlenená alokácia vo výške 2,5 milióna eur sa minula  v priebehu pár minút. „Už po 20 minútach od spustenia kola sme zaznamenali, 1,5-násobne vyšší záujem oproti vyčlenenej sume. Opäť sa potvrdilo, že o projekt je veľký záujem a vyhlásenie kola v tomto období malo opodstatnenie,” uviedol riaditeľ oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o vydanie poukážky počas otvoreného kola, už dostávajú prostredníctvom e-mailovej správy vyrozumenie o získaní, respektíve nezískaní poukážky v priebehu niekoľkých hodín. Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o poukážku až po skončení kola, dostanú vyrozumenie o neúspešnej žiadosti do 24-hodín od otvorenia kola.

Piate kolo dotácií s rozpočtom 4 milióny eur bude vyhlásené na poludnie v utorok 29. novembra. Zameria sa na inštaláciu zariadení na výrobu tepla, t.j. slnečné kolektory, kotly na biomasu a tepelné čerpadlá. O podporu budú môcť žiadať len domácnosti z mimobratislavského kraja.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.